full-width das
Darmowe autobusy już wkrótce?! 

W bazie MZK, w poniedziałek 16.07.2018 o godz. 10.30, oficjalnie zaprezentowano jeleniogórskim mediom pierwsze pięć z zakupionych dwudziestu nowych autobusów. Jest to około 30% posiadanych przez MZK pojazdów. Ich przyjazdowi do naszego miasta portalik24.pl towarzyszył w piątek 13.07.2018.

AAA 5620

Całkowity koszt przedsięwzięcia, które na 20 milionów złotych dofinansowała Unia Europejska, wyniósł 30 mln złotych. Te 20 autobusów to nowa jakość dla kierowców, a przede wszystkim dla ich użytkowników, ponieważ są one wyposażone w klimatyzację dwustrefową oraz wiele udogodnień dla fanów korzystających z urządzeń mobilnych. Będą oni mieli możliwość podczas jazdy doładować swoje baterie przez port USB i skorzystać z darmowego dostępu do sieci internetowej ( WiFi ). Wyposażenie i konstrukcja pojazdów została starannie przemyślana, także pod kątem potrzeb matek z dzieckiem oraz osób niepełnosprawnych.

Na nasze pytanie o możliwość wprowadzenia darmowych biletów dla dzieci i młodzieży, Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oświadczył, że jest jak najbardziej za takim rozwiązaniem i pomimo dużego kosztu dołoży on wszelkich starań, żeby uczniowie mogli korzystać z przejazdów bezpłatnie. Jednak, jak podkreślił, decyzja nie leży tylko w jego gestii.

Więcej informacji w wypowiedzi Wiceprezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka oraz Agaty Buśko, głównej księgowej i obecnie prokurenta MZK.

Miło nam poinformować naszych czytelników, że naszą transmisję LIVE z zakładów MAN w Nowej Wsi Wrocławskiej, z przekazania nowych autobusów, obejrzało już blisko 17 000 użytkowników facebooka.


ZOBACZ: Tak prezentują się najnowsze autobusy

 

{djmedia 454}


{youtube}chV23x8urTM{/youtube}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: