full-width das
Dzieci z SP11 i SP8 wspólnie w nowej szkole 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców dzieci z klas I – III, które 3.09.2018 rozpoczną naukę w budynku wygasającego już Gimnazjum nr 4 na Zabobrzu, zasiądą w czyściutkich, wyremontowanych klasach, w nowych ławkach i będą korzystać ze specjalnie przystosowanych do ich potrzeb toalet.


AAA 9298


Jak poinformował Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 11 zajmą pomieszczenia na parterze i pierwszym piętrze. Na drugim usytuowane zostaną klasy ze Szkoły Podstawowej nr 8 i ostatni rocznik gimnazjalny „Czwórki”. Takie są plany na najbliższe 3 lata.

Obserwując trwające przed szkołą i w klasach prace od razu można zauważyć istotne zmiany. W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom stworzono specjalny podjazd pod szkołę. Wydzielone też zostało miejsce, gdzie uczniowie, na wydzielonym terenie podwórka będą mogli w spokoju, nie wychodząc poza teren placówki, oczekiwać na swoich opiekunów.


AAA 9305


Jak to podkreśliła Iwona Modzelewska, kierownik administracyjno-gospodarczy, rodzice uczniów „Jedenastki” starają się uwzględnić wszystkie potrzeby swoich pociech, żeby jak najbardziej uprzyjemnić i ułatwić im życie w nowym środowisku. Dzięki ich pracy dzieci rozpoczną naukę w praktycznie w nowej szkole. Na chwilę obecną wzorem dla wielu innych placówek może być przygotowana dla uczniów szatnia i kilka klas, które już zaopatrzono w specjalne, służące nauce segregacji kosze na śmieci. Młodzi ludzie, pod okiem nauczycieli, od pierwszej klasy będą uczyć się w praktyczny sposób jak dbać o otaczające ich środowisko.

Jakkolwiek wiele dobrego można już powiedzieć na temat odnawianej szkoły i ludzi, którzy przyłożyli do tego rękę, to jednak trzeba również obiektywnie wspomnieć, że nie wszyscy ci najbardziej zainteresowani myślą optymistycznie o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Są bowiem nauczyciele i rodzice, którzy bardzo sceptycznie podchodzą do faktu, że od września właśnie w tej placówce będą musiały wspólnie funkcjonować aż trzy dawne szkoły. Tak jak wspomniano powyżej, dwa piętra zajmie SP 11, a na drugim uczyć się będą uczniowie SP 8 i ostatnie klasy kończące wygasające Gimnazjum nr 4. Co przyniesie najbliższy rok? Czas pokaże.


Więcej informacji w matereiale filmowym


 

{djmedia 466}


 

{youtube}62O27RhvgwU{/youtube}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: