full-width das
Festyn “Akcja Segregacja” 

Już po raz szósty tradycyjnie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, w sobotę 18.08.2018 w godz. 12.00 – 16.00, odbył się rodzinny festyn edukacyjno-ekologiczny pod nazwą “Akcja Segregacja”. Jego celem była przede wszystkim popularyzacja ekologicznego trybu życia oraz uświadomienie obecnym różnorodnych możliwości dbania o otaczające środowisko poprzez powtarzające się konkretne działania na co dzień.


AAA 2140

Można było również sporo dowiedzieć się na temat segregacji odpadów i instytucji zaangażowanych również w ochronę środowiska. Ku radości miłośników przyrody, mobilny PSZOK przeprowadził akcję „Kwiaty za elektroodpady”. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i inne elektroodpady, uczestnicy festynu otrzymywali kwiaty doniczkowe. Zarówno starsi jak i młodsi jeleniogórzanie chętnie brali udział w przygotowanych konkursach, zabawach i quizach. Specjalną atrakcją dla dzieci jak zwykle okazały się zgromadzone na placu pojazdy, nie tylko czerwony wóz strażacki, w którym tak chętnie fotografowano szczególnie najmłodsze pociechy.

Od godz. 16.00 jeleniogórski rynek opanowali kowboje i gorące rytmy muzyki country. Imprezę poprowadził dziennikarz i krytyk muzyczny Korneliusz Pacuda. Skoczną muzyką mieszkańców naszego miasta w dobry nastrój wprawili Sygit Band z prof. Alicją Chybicką, Alicja Boncol & Koalicja, Droga na Ostrołękę oraz Colorado Band. Wyjątkową atrakcją sobotniego wydarzenia był bardzo udany występ znanego i lubianego polskiego satyryka oraz parodysty Jerzego Kryszaka. Publiczność często reagowała na jego słowa salwami spontanicznego śmiechu.

Wśród rozbawionych gości na zabrakło wielu eleganckich pań. Pogodny nastrój udzielił się także posłance na Sejm RP Zofii Czernow i staroście powiatu jeleniogórskiego Annie Konieczyńskiej, które z przyjemnością włączyły się do wspólnej zabawy.


 

{djmedia 502}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: