full-width das
Helios dla Szkół 

Jeszcze nie przebrzmiał pierwszy dzwonek, a kino Helios już wystąpiło z ciekawą ofertą edukacyjną dla różnych typów szkół, młodzieży i najmłodszych. W nowym roku szkolnym program skierowany do uczniów i nauczycieli, naprawdę jest bogaty.


AAA 007


W poniedziałek 17.09.2018, podczas wieczornego spotkania, przedstawiciele jeleniogórskich placówek oświatowych mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z przygotowanymi propozycjami filmowymi, zaplanowanymi specjalnie na cykliczne spotkania edukacyjne z filmem „Kino na Temat” – dla młodzieży oraz „Kino na Temat Junior” – dla dzieci. Zagadnienia poruszane w tych propozycjach dotykają aktualnych problemów życia codziennego najbardziej absorbujących młodych ludzi i kształtujących ich światopogląd oraz spojrzenie na otaczający świat. Z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę nie zabraknie też patriotycznych tematów. Jeszcze we wrześniu młodzi widzowie mogą zapoznać się z historią polskich lotników walczących o Anglię w ramach Dywizjonu 303, poznać tragiczne losy Polaków i Kaszubów pielęgnujących polskość na terenach podporządkowanych niemieckiej arystokracji. W dniu wczorajszym, jeszcze przed premierą w ramach specjalnego promocyjnego seansu, zebrani obejrzeli pierwszą w Jeleniej Górze projekcję „Kamerdynera”.


AAA 012


Miłym akcentem spotkania było nagrodzenie czterech najbardziej zaangażowanych szkół w szkolny projekt Heliosa. Najaktywniejszymi wśród szkół podstawowych jest jeleniogórska „Jedenastka” z Zabobrza. Aktywnie uczestniczy również SP nr 1 z Piechowic. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najbardziej wyróżniają się „Elektronik” oraz „Mechanik”. Właśnie dla tych szkół Helios zakupił zestawy pomocy naukowych przeznaczonych do wykorzystania podczas zajęć.

Warto wspomnieć, że w minionym roku szkolnym największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyła się projekcja filmu „Cudowny chłopak”. Na jego podstawie omawiano problem „inności” i wyobcowania oraz uprzedzeń nierzadko funkcjonujących wśród danych społeczności. Poprzez przesłanie zawarte w przedstawionej historii autorzy filmu próbowali uzmysłowić młodym ludziom, że inne nie zawsze musi oznaczać gorsze i uzmysłowić im, jak ważne w naszym życiu jest zwalczanie uprzedzeń w stosunku do drugiego człowieka.

Nauczyciele zgodnie podkreślają, że atrakcyjne, cykliczne seanse dla szkół z „edukacyjną obudową”, jak również przystępna cena biletów dla grupy młodzieży, zachęcają do udziału w programie. Przeważnie do poruszanych tematów powraca się jeszcze później w szkole, czy to na lekcji języka polskiego, historii, WOS-u, czy też tylko podczas cotygodniowych lekcji wychowawczych.


 

{djmedia 555}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: