full-width das
Komedia omyłek, czyli zróbmy sobie selfie 

W piątkowy (03.08) wieczór na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu wystawiono komedię pomyłek „Selfie.com.pl” autorstwa Piotra Jaska w reżyserii Marii Seweryn. Przedstawienie przygotował warszawski Teatr MY. Organizatorem wydarzenia była firma EMY.

3688

„Selfie.com.pl” to bardzo lekka i zabawna sztuka o życiu dwóch niepełnych rodzin. Bohaterami są tu żywiołowa matka i zaczytana w książkach mająca trzydziestkę na karku córka, czyli Brygida (w tej roli znakomita Dorota Pomykała) i Julia (dobra Julia Kamińska), a po przeciwnej stronie – uczciwy ojciec i aspołeczny z zawodu informatyk – syn, który nie odchodzi od komputera, całe dnie spędza w Internecie i pracuje jako freelanser, czyli Gerard (świetny Piotr Zelt) i Paweł (niezły Filip Bobek).

Rodzice próbują wpłynąć na życie swoich dzieci i zakładają im konta na portalu randkowym, co z kolei prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, które kończą się oczywiście Happy Endem.

Rzecz porusza dość dobitnie ponadczasowy, bliski problem młodych, mających problem z nawiązywaniem kontaktów z płcią przeciwną, uciekających w świat książek czy komputera.

„Selfie.com.pl” daje też wykonawcom lepsze możliwości zaprezentowania swego warsztatu. Wywołujące śmiech i zachwyt publiczności oryginalne środki wyrazu (także w interakcji aktorów z publicznością) zdają się być nie grane, a emanowane z wnętrza. Scenografia przedstawia na jednym planie dwa mieszkania, przedzielone tylko kanapami. A refleksje i rady rodziców wcale nie są banalne.


 

{djmedia 481}

 


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: