full-width das
Kontrole nielegalnych kąpielisk 

Kontrole nielegalnych kąpielisk w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo nad wodą, prowadzili 20 lipca br kontrole miejsc będących niestrzeżonymi kąpieliskami.

woda3


20 lipca 2018 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele Wodnego Pogotowia Ratunkowego a także Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, prowadzili kontrole niestrzeżonych miejsc kąpieliskowych na terenie powiatu jeleniogórskiego. Kontrole prowadzone są od początku wakacji i wspólnie ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo – stosownie do posiadanych kompetencji. W kontrolach biorą udział oprócz funkcjonariuszy Policji, przedstawiciele: Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze .

20 lipca br służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą, pojawiły się na terenie niestrzeżonych akwenów, tzw. „dzikich kąpielisk” – żwirowniach, gliniankach. Celem kontroli niestrzeżonych kąpielisk była m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego osób tam przebywających. Realizowane są założenia akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej i mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw „dzikich kąpielisk” oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

podinsp. Małgorzata Gorzelak

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: