full-width das
Mdk Muflon 19.09.2018 11:27:34 

26 września 2018 (środa), o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na wernisaż wystawy jeleniogórzanina Piotr Jagielskiego pt. „Cicho, bo nie usłyszę”. Na wystawie w Galerii „Muflon” zaprezentowane zostaną rzeźby w drewnie lipowym oraz wcześniej niewystawiane malarstwo olejne, osobny i intymny fragment świata tego artysty.

Piotr Jagielski (rocznik 1961), absolwent Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze to twórca specjalizujący się w rzeźbie w drewnie, od niedawana także zajmuje się malarstwem. Przez lata był związany z grupą plastyczno-teatralną „Pławna 9”, brał udział w plenerach rzeźbiarskich: Kostrzyn nad Odrą (2003), Pławna (2003–2006), Milic w Niemczech (2005), Pławna (2008).

Wystawa „Cicho, bo nie usłyszę” to jego czwarta wystawa indywidualna.
Jego Anioły Karkonoskie, mające oryginalny certyfikat „Wyprodukowano pod Śnieżką” wędrują po całej Polsce i Europie, znalazły się w zbiorach Janiny Ochojskiej i Maryli Rodowicz, a także w wysokiej na 8 metrów Szopce Bożonarodzeniowej w Liverpoolu. W Sobieszowie, jego rzeźby przysiadły na parapetach Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, a figura Kunegundy z Chojnika strzeże parku przy ul. Karkonoskiej.

Obecnie mieszka w Jeleniej Górze – Jagniątkowie.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.
Wystawa potrwa do 17 października 2018.
Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.
http://bit.ly/2QIOnxa

Mdk Muflon
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: