full-width das
Mdk Muflon 21.09.2018 08:47:27 

Już dziś, 21 września 2018, o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie serdecznie zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu „W starym kinie”, podczas którego odbędzie się projekcja filmu pt. „Zezowate szczęście” (1960, 107 min.), komedii w reżyserii Andrzeja Munka.

„Zezowate szczęście” opowiada w groteskowo-karykaturalnym ujęciu o losach pechowego oportunisty, który – w różnych warunkach na przestrzeni dwudziestu lat – usiłuje przypodobać się aktualnym władzom. Wszelkie te próby „dobrze widzianych” metamorfoz kończą się fiaskiem: Piszczyk pozostaje antybohaterem – kolejnych bezkrytycznych „przemian” dokonuje zawsze za późno. Piszczyk chce za wszelką cenę dostosować się do wymagań aktualnej sytuacji politycznej, lecz z różnych powodów mu się to nie udaje. [filmpolski.pl]

W roli głównej niezastąpiony Bogumił Kobiela.

Projekcja odbędzie się w sali widowiskowej. Wstęp wolny.

Jest to działanie realizowane przez Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie w ramach inicjatywy lokalnej „Sobieszów dla siebie/dla nas Sobieszowian” będącej częścią projektu TWOJE+MOJE=NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem DOM KULTURY+ Inicjatywy lokalne 2018.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.
http://bit.ly/2PSQxZK

Mdk Muflon
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: