full-width das
Miał ponad 3 promile 

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

alkoholkajdankiPolicjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

20 sierpnia 2018 roku około godziny 13.30 policjanci pojechali na zgłoszenie według, którego w Karpaczu na ul. Komuny Paryskiej kierujący pojazdem marki Fiat najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na wskazanej ulicy funkcjonariusze nie zauważyli opisywanego auta, w związku z tym ruszyli na jego poszukiwanie. Zauważyli go na poboczu w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn. Okazało się, że autem tym podróżowało 3 mężczyzn. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile.

Kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

podinsp. Edyta Bagrowska

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: