full-width das
MPGK odrzuca zarzuty. Będzie nowa aplikacja 

W czwartek 30.08.2018  odbyła się specjalna konferencja dementująca zarzuty stawiane spółce MPGK. Jak to podkreśliła wiceprezes MPGK Katarzyna Wirska, zawsze jest coś, co można poprawić.


AAA 8424


– Jestem wrogiem porównań, bo zawsze można znaleźć lepszych i gorszych od siebie. Natomiast trzeba jasno powiedzieć, że na Dolnym Śląsku mamy jedne z lepszych wskaźników, jeżeli chodzi o czystość i zieleń miejską – oświadczyła Katarzyna Wirska.

Wszyscy pracownicy spółki starają się utrzymać porządek w Jeleniej Górze. Aż 150 osób pracuje nad utrzymaniem porządku w mieście. Wiąże się to z odbiorem odpadów, oczyszczaniem ulic oraz pielęgnowaniem zieleni w mieście. Są zarzuty, że miasto nie jest sprzątane, co nie jest prawdą.

– Konsumpcja nam wzrosła, więc produkujemy więcej śmieci niż do tej pory. W ciągu 2 lat ich ilość wzrosła o ponad 30%. Jest coraz większy problem z ich utylizacją oraz zagospodarowaniem, dlatego warto bardziej skupić się na edukacji ekologicznej. Ludzie przyzwyczajeni są do pewnych zachowań i nie zawsze rozumieją bieżące problemy związane ze śmieciami, w przeciwieństwie do bardziej wyedukowanych dzieci i młodzieży. One to często są tymi motorami motywującymi do segregacji właśnie swoich rodziców – zaakcentowała pani prezes.

W mediach społecznościowych poruszano kilkakrotnie problem zanieczyszczających drogi owocach, które spadają z wolnostojących drzew. Trudno jednak wymagać od pracowników, żeby kilka razy dziennie sprzątali w takich miejscach, gdzie nie da się przewidzieć powstających zanieczyszczeń.

Podczas konferencji pani prezes przekazała ważną szczególnie dla użytkowników komórek wiadomość. Już za 2 tygodnie powinna być dostępna bezpłatna aplikacja na Androida, która będzie informować mieszkańców Jeleniej Góry o odbiorach wielkogabarytowych i segregowanych w ich regionie. Będą to takie powiadomienia „push”, przychodzące na bieżąco. Warto posiadać właśnie taką aplikację w swoim telefonie.

Wiecej informacji w naszej transmisji LIVE TU

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: