full-width das
NARODOWE CZYTANIE PRZEDWIOŚNIA 

Narodowe Czytanie Przedwiośnia odbywa się w roku 100-lecia odzyskana przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie jak każdego roku jest promocją czytelnictwa, ale też uczczeniem tego Jubileuszu.

Powieść Stefana Żeromskiego przedstawia bowiem gorący, cenny obraz Polski sprzed 100 lat, obraz entuzjazmu Polaków, ale i pierwszych rozczarowań nową rzeczywistością.


narodowe czytanie 2018 zaproszenie II


Stąd też określona formuła tegorocznego Czytania. Czytane będą fragmenty powieści w adaptacji utworu dokonanej przez Andrzeja Dobosza – felietonistę i krytyka literackiego, opublikowane na stronie internetowej Prezydenta RP. Przeczytane zostaną wybrane fragmenty 9 rozdziałów powieść, z pominięciem tych, których akcja toczy się w Nawłoci, czyli z pominięciem wątków romansowo-obyczajowych.

Osobami czytającymi będą bibliotekarze Książnicy Karkonoskiej.

W 2018 roku, roku 100-lecia odzyskania Niepodległości, swój jubileusz – 70-lecia istnienia obchodzi jeleniogórska biblioteka, od 10 lat funkcjonująca jako Książnica Karkonoska. Dlatego też jubilaci bibliotekarze czytając Przedwiośnie świętować będą Jubileusz Rzeczypospolitej jak i własnej instytucji. Po zakończeniu Narodowego Czytania odbędzie się Narodowe Śpiewanie piosenek patriotycznych w ramach akcji Cieplice dla Niepodległej. Akcję Narodowego Czytania wsparło finansowo Miasto Jelenia Góra.

Szczegółowy program Narodowego Czytania Przedwiośnia 8.09.18:

1. 10.45 – Przemarsz uczestników z filii bibliotecznej nr 4, przy Placu Piastowskim do muszli koncertowej

2. 10.45 – Przywitanie publiczności, wprowadzenie

3. 11.00 – 12.15 – Czytanie Przedwiośnia

12.15 – Zakończenie Narodowego Czytania, przekazanie publiczności okazjonalnych gadżetów oraz kartek z pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania.

12.15 – Rozpoczęcie NARODOWEGO ŚPIEWANIA

 

8 września 2018, godz.11.00

muszla koncertowa w Parku Zdrojowym w Cieplicach


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: