full-width das
Nie wszystkie szkoły muszą się wstydzić wynikami matur 

Od lat matematyka jest piętą Achillesową wszystkich maturzystów i to ona, a raczej jej nieznajomość, wpływa na największą ilość porażek na maturze. W tym roku niestety gorzej niż w latach ubiegłych wypadli jeleniogórscy absolwenci, zarówno w porównaniu do średniej krajowej jak i do wyników na Dolnym Śląsku. W zdecydowanej większości niepowodzeń była tylko jedna ocena niedostateczna, właśnie matematyka.


ciesielski


Najlepiej na maturze w Jeleniej Górze wypadli z liceów ogólnokształcących maturzyści z „Żeroma” i „Norwida” oraz „Elektronik”, który osiągnął najlepszy wynik ze szkół technicznych, co jest generalnie dużym sukcesem, gdyż absolwenci techników, praktycznie zaraz po maturze, przystępują jeszcze do egzaminów zawodowych.

– Od lat staramy się trzymać wysoki, porównywalny poziom. W tym roku zdało 90,8 % młodzieży, która podeszła do matury – oświadczył dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 Mirosław Ciesielski.

Około 75 % niezdanych egzaminów maturzyści będą mogli poprawić na egzaminach poprawkowych 21 i 22 sierpnia z uwagi na fakt, że mają po jednym niezdanym egzaminie. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu będzie zadeklarowanie u dyrektora macierzystej placówki chęci przystąpienia do poprawy. Trzeba to zrobić do 10 lipca. Warto pamiętać, że Miasto, tak i jak w latach ubiegłych, organizuje specjalny kurs z matematyki dla wszystkich chętnych do gruntownej powtórki przed poprawką.

Od 23 lipca do 17 sierpnia będzie możliwość usystematyzowania i uzupełnienia swojej wiedzy oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące zagadnienia, które sprawiają najwięcej problemów. Szczegółowe informacje na ten temat ukażą się za kilka dni na stronie Centrum Kształcenia Ustawicznego i oficjalnej stronie Miasta.

Więcej informacji w wypowiedzi kolejno Dyrektora “Elektronika” Mirosława Ciesielskiego i Naczelnika Edukacji i Sportu Pawła Domagały


{youtube}MNNY3KnSv4g{/youtube}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: