full-width das
Nowoczesne śmietniki także w Jeleniej Górze 

We Wrocławiu się sprawdzają, a jak to już można zaobserwować także w Jeleniej Górze na ul. Bankowej, a więc u nas również. Kosze na śmieci na kartę mają na Dolnym Śląsku coraz więcej swoich zwolenników.


IMG 20180723 150419 resized 20180724 105500270


– Wszystko ukryte. Wokół czyściutko. Nie ma bałaganu, szczurów i smrodu. Korzystamy tylko my, mieszkańcy i nikt w tych koszach nie grzebie rozrzucając dookoła niepotrzebne rzeczy w poszukiwaniu …., bo ja wiem czego? – głośno zastanawia się jedna z mieszkanek centrum.

Pojemniki do segregacji śmieci, otwierane za pomocą karty magnetycznej wydają się bardzo dobrym rozwiązaniem, także dla naszego miasta. Do plastików w portfelach każdy z nas się już przyzwyczaił, więc jedna karta więcej nie stanowi dla nikogo problemu. Na osiedlach, takich jak np. Zabobrze, gdzie przed blokami usytuowano specjalne boksy zastępujące zsypy, z porządkiem bywa różnie. Zdarza się, że mieszkańcy skarżą się na brud i insekty w śmietnikach, a czasem na brzydkie zapachy, szczególnie teraz podczas letnich wysokich temperatur.

Natomiast takie kosze jak te stojące na Bankowej zdecydowanie ułatwiają użytkownikom życie i rozwiązują wiele problemów. Bowiem niemożliwe jest chociażby grzebanie w nich przez niepożądanych gości, zarówno ludzi jak i zwierzęta. Może więc warto postarać się dla Jeleniej Góry o więcej takich funkcjonalnych pojemników?


 

{djmedia 467}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: