full-width das
Nowy plac zabaw przy SP11 

IMG 4563W nocy z 17/18.08.2018 r. zakończono prace związane z układaniem nawierzchni nowego placu zabaw dla dzieci w SP11 przy ul.Karłowicza 33.

Prace trwały nieprzerwanie przez 5 dni i nocy. Najpierw przygotowano nieckę i obrzeża (Firma Kaja z Jeleniej Góry), potem zamocowano sześć atrakcyjnych zabawek (zestaw Krzyś ze zjeżdżalnią, ruchomą kładką i rurą oraz ścianką wspinaczkową, dwa “bocianie gniazda”, czteroosobową huśtawką równoważną, czworobok gimnastyczny z przeplotnią i drabinką i karuzelę 4-osobową) które dostarczyła Firma ZM-Atut z okolic Warszawy. Najtrudniejszą i najbardziej pracochłonną czynnością było wylewanie (układanie) nawierzchni z granulatu SBR o grubości od 4 cm do 12 cm w zależności od zastosowanych urządzeń.

Po wyschnięciu tej warstwy Firma Flexizone z Krakowa przystąpiła do układania warstwy wierzchniej z granulatu kolorowego EPDM w kolorach ceglastym, błękitnym i żółtym.

IMG 4565Ten ostatni etap prac trwał nieprzerwanie przez 22 godziny, bowiem nie można było przerwać wylewania nawierzchni ze względów technicznych. Ostatecznie prace zakończono w nocy z piątku na sobotę. Początkowo odbiór prac miał nastąpić o godz. 1.00 w nocy, ale ostatecznie prace zakończono o godz. 6.00 rano. Wszystkie prace odbywały się pod czujnym okiem pracowników ochrony (“Impel”), bowiem zadeptanie świeżej wylewki zniweczyłoby cały trud.

Bardzo cieszę się,że wszyscy nasi wykonawcy dotrzymali terminów (zakończenie prac zaplanowano do końca sierpnia br.). Oficjalne otwarcie placu nastąpi 4.09.2018 z udziałem dzieci z SP11 i SP8, rodziców i władz miasta. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Plac zabaw będzie służył nie tylko dzieciom w czasie zajęć szkolnych, ale w godzinach popołudniowych i w dni wolne od zajęć szkolnych zostanie udostępniony mieszkańcom miasta. Dyrekcja SP11 wspólnie z Radą Rodziców opracuje w najbliższych dniach regulamin placu, który przedłoży Wydziałowi Edukacji i Sportu UM do akceptacji.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: