full-width das
Piknik pełen atrakcji na Zabobrzu 

Piknik 06.10.2018W najbliższą sobotę, 6 października, jeleniogórskie spółki miejskie połączą swoje siły i już dziś zapraszają do wspólnej zabawy podczas II Jeleniogórskiego Pikniku Komunalnego. W myśl hasła przewodniego “Okaż kulturę – chroń naturę” będziemy zachęcać Państwa do wspólnej troski o nasze miasto, odpowiedzialnego gospodarowania odpadami, przemieszczania się komunikacją miejską oraz racjonalnego korzystania z wody.

Piknik został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Pana Marcina Zawiłę.

Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, w tym m.in:

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej rozwieją wszelkie wątpliwości co do prawidłowego segregowania odpadów, a każdy śmiałek będzie mógł zasiąść za kierownicą “śmieciarki”.

Miejski Zakład Komunikacyjny zaprezentuje nowoczesny autobus służący na co dzień pasażerom komunikacji miejskiej.

Na stoisku Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji “WODNIK” dowiecie się Państwo, co można znaleźć w sieci kanalizacyjnej i dlaczego wrzucanie do niej odpadków jest niebezpieczne, a chętni będą mogli skorzystać z warsztatów chemicznych.

Termy Cieplickie zaproszą do strefy rekreacji i chilloutu, gdzie na wygodnych leżakach będzie można odetchnąć od nadmiaru wrażeń.

Ponadto wesprą nas służby miejskie – policja, Straż Miejska oraz straż pożarna, które zaprezentują sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej pracy.

TKKF “Orle” zdradzi tajniki gry w bule, jeleniogórska firma “Olinek” zadba o aktywną zabawę dla najmłodszych, a na łasuchów będzie czekał kącik z poczęstunkiem przygotowanym przez Stowarzyszenie Goduszyn.

Jeśli te atrakcje jeszcze kogoś nie przekonały, aby spędził sobotnie popołudnie razem z nami, to mamy dla Państwa “wisienkę na torcie”. Każdy pełnoletni uczestnik pikniku będzie miał szansę wziąć udział w Wielkim Quizie Wiedzy o Spółkach Komunalnych, w którym główna nagroda to rodzinny lot balonem!

Organizacja pikniku została wsparta przez Dolnośląskie Forum Wodociągowe oraz Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Serdecznie zapraszamy na tereny zielone przy ul. Wiłkomirskiego!

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: