full-width das
Pomoc dla Gminy Leśna 

W województwie dolnośląskim, podobnie jak w wielu innych regionach naszego kraju, z powodu długoterminowych upałów w wielu gminach panuje susza. Niestety nie wszyscy mogą liczyć na pomoc rządową. Jednak nie brak ludzi dobrej woli, którzy na własną rękę, korzystając także z własnych funduszy, podejmują konkretne kroki, żeby wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Taką właśnie osobą jest posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, inicjatorka akcji zbiórki wody pitnej dla mieszkańców gminy Leśna.


AAA 7633


Na apel pani poseł dosyć licznie odpowiedzieli jeleniogórzanie. Zebrano 140 sztuk 5 litrowych butli, czyli 700 litrów wody. W czwartek 23.08.2018 o godz. 9.30 pani poseł osobiście zawiozła dary do gminy i przekazała burmistrzowi Leśnej. Za naszym pośrednictwem posłanka pragnie również podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na jej apel.

Niektórzy ludzie z utęsknieniem oczekują zapowiedzianego na dzień jutrzejszy deszczu, o czym osobiście mogła przekonać się pani poseł. W Leśnej nadal 30 gospodarstw w dalszym ciągu nie ma wody pitnej, więc każda jej ilość potrzebna jest od zaraz! Rolnicy już dziś liczą straty długotrwałej suszy.

A tu transmisja z dzisiejszej zbiórki LIVE


 

{djmedia 508}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: