full-width das
Przemarsz i przekazanie sztandaru – tak uczczono Święto Wojska Polskiego 

Ładna pogoda towarzyszyła środowej uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i zapewne dlatego zdecydowanie więcej mieszkańców Jeleniej Góry niż w latach ubiegłych pojawiło się w centrum miasta, żeby towarzyszyć zapowiedzianym już dużo wcześniej obchodom.

AAA 1243

15.08.2018 o godz. 11.45 zebrani przy Bramie Wojanowskiej jeleniogórzanie przemaszerowali w wielobarwnym pochodzie na plac przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie, po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu państwowego, odbyła się oficjalna część miejskich uroczystości. Do zebranych przemawiał Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, który w swoim wystąpieniu  nawiązał między innymi do polskiej tradycji i istoty żołnierskiego święta. Po przemówieniu nastąpiło przekazanie Sztandaru dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Część oficjalną tradycyjnie zakończono złożeniem wieńców i kwiatów pod pomnikiem „Wolność i Niepodległość”.

O godz. 13:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego, odprawiono uroczystą Mszę Świętą.


 

{djmedia 498}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: