full-width das
Przyznano nagrody za ogrody 

W dniu 6.07.2018 na Placu Ratuszowym zakończono kolejną edycję konkursu na najpiękniejszy ogród w Jeleniej Górze. Konkurs pn. “Ładnie mieszkać” wystartował wiosną, a organizatorami byli: Miasto Jelenia Góra, Straż Miejska i PWiK “Wodnik”.

1


Organizatorzy, dzięki wsparciu sponsorów wręczyli wyróżnionym nagrody, dziękując za upiększanie poszczególnych miejsc w Jeleniej Górze. Decyzją jury, które przez ten czas oceniało zgłoszone miejsca, przyznano pierwsze miejsce Wspólnocie Mieszkaniowej przy ul. Wolności 299 i 7 wyróżnień: Iwona i Piotr Bieganowscy, Anna i Marcin Kulik, Katarzyna i Andrzej Chodor, Maria i Krzysztof Małetka oraz Uzdrowisko Cieplice, Spółdzielnia Mieszkaniowa “Ostoja” i Spółdzielnia Mieszkaniowa Fampa.


12


– Zdecydowaliśmy się przeznaczyć duże środki, żeby mieć nie mniej ładny ogród od leżącego na przeciw Parku Norweskiego – podkreślił Józef Pawłowski. Poza pięknymi nasadzeniami, przy budynku w Cieplicach znajdują się siłownie zewnętrzne dla dorosłych i osobne urządzenia dla dzieci. – Dbanie o ogród to forma integracji wspólnoty. Tam się spotykamy, dbamy o ten teren, mamy altanę i grilla – dodał szef wspólnoty.

– Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa od lat organizuje i przyznaję nagrody za ogrody. Wyróżnienia wręczamy w styczniu w czasie corocznej Gali “Zasłużony dla Sobieszowa”. Zauważyliśmy, że coraz więcej mieszkańców dba o swoje ogrody, obejścia nie tylko sezonowo, ale przez cały rok i to bardzo cieszy. Dlatego zgłosiliśmy do konkursu ” Ładnie Mieszkać ” propozycję ogrodów z naszego rejonu i komisja wyróżniła 4 ogrody. Gratulujemy zwycięscy i wyróżnionym – mówi Anna Poręba.

– Na pewno jury spodobał się nasz dziedziniec między Długim Domem a Muzeum Przyrodniczym. To pięknie, ciche miejsce, gdzie można poczytać książkę przy fontannie. Zwrócono też uwagę na odrestaurowanego Nepomucena, który wpisuje się w budowany bulwar. Podobało się także otoczenie Edwarda – powiedziała Urszula Bąkowska-Morawska, wiceprezes Uzdrowiska Cieplice, która dziękowała za wyróżnienie w konkursie.


 

{djmedia 437}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: