full-width das
Rodzinnie na 15 Sierpnia 

Dzień wolny od pracy, święto Wojska Polskiego i zarazem katolickie święto Matki Boskiej Zielnej, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego obchodzili w radosnej atmosferze na różnego rodzaju festynach i piknikach. Organizowały je zarówno parafie jak i miejskie ośrodki kultury, przeważnie przy aktywnym wsparciu miast i gmin.

AAA 1524

W środę 15 sierpnia 2018 mieszkańcy Szklarskiej Poręby i turyści licznie wzięli udział w festynie Maksymilianki „Dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Parafię św. Maksymiliana Marii Kolbe we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

DSC 4538

Z okazji obchodzonego w całej Polsce Stulecia Odzyskania Niepodległości wydarzenie to miało bardziej patriotyczny charakter niż w latach ubiegłych. Zawierało ono bowiem elementy przypominające o trwającym właśnie jubileuszu. Organizatorzy zapewnili uczestnikom sporo pysznego swojskiego jadła, a Straż Graniczna z Lubania smaczną wojskową grochówkę. Były pokazy broni palnej, wozów bojowych, warsztaty dla całych rodzin, konkursy z nagrodami oraz specjalna gra terenowa „Granica”. Można było również podziwiać zdjęcia mieszkańców miasta, przede wszystkim te związane z historią Granic.

O atrakcję dla swoich mieszkańców zadbały również Kowary. Przez 2 dni od wtorku, na skwerze przy ul. Jagiellończyka, można było skosztować najróżniejszych, niecodziennych potraw raczej okazjonalnie goszczących w naszym codziennym jadłospisie. Zlot Food Truck’ów, pod nazwą I Festiwal Smaków Świata w Kowarach, odbył się w mieście po raz pierwszy. Pomimo dosyć wysokich cen za kulinarne przysmaki, amatorów konsumpcji na świeżym powietrzu nie brakowało.


 

{djmedia 499}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: