full-width das
ROWEROWY BIEG PIASTÓW DEBIUTEM JZO TEAM 

Rowerowy Bieg Piastów już za nami. Duża frekwencja, wysoki poziom zawodników, a przede wszystkim cudowna atmosfera i sprzyjająca pogoda towarzyszyły debiutującej drużynie JZO Team, która wyruszyła z Jakuszyc i zmierzyła się z rajdowym terenem Gór Izerskich podczas IV edycji Rowerowego Biegu Piastów.


ROWEROWA INICJATYWA W JZO 3


29 września mieliśmy okazję oglądać jedno z największych wydarzeń sportowych naszego regionu – Rowerowy Bieg Piastów. Po raz czwarty na starcie Biegu stanęli zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, rekreacyjni rowerzyści, a nawet najmłodsi fani rowerowej jazdy. Wśród nich debiutowała drużyna JZO Team, czyli 14-osobowa reprezentacja JZO S.A.


ROWEROWA INICJATYWA W JZO  2


Rowerowy Bieg Piastów to zawody dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Jak zapowiadali organizatorzy, trasa IV edycji Biegu była trudna i bardzo zróżnicowana. Zawodnicy mierzyli się z szybkimi odcinkami asfaltowymi, ostrymizjazdami i podjazdami po kamieniach, jak również fragmentami szutrowymi, trawiastymi i ziemnymi. Uczestnicy wyścigu mogli wybrać dystans spośród trzech wyznaczonych tras. Załoga JZO Team ścigała się w wyścigu na dwóch dystansach – Mini i Mega.

Z dystansem Mini zmierzyło się 6 członków JZO Team: Anna Kupis, Anna Świerk, Małgorzata Krupa, Czesław Kocoń, Dominik Dąbrowski oraz Daniel Strągowski, który zdecydował się pokonać ponad 18 km dystans razem z dziećmi. Pozostała część drużyny wystartowała w wyścigu na średnim dystansie. 41 km odcinek wybrali: Ireneusz Koziura, Jerzy Kramarczyk, Łukasz Bieliński, Mariusz Machnikowski, Piotr Zytner, Sławomir Banasik, Arnold Fidor oraz Wojciech Falkowski.

Udział w Biegu był dla pracowników JZO przede wszystkim zabawą i możliwością wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jak podkreślają, liczyło się dla nich przede wszystkim ukończenie trasy, pokonanie własnych słabości i radość z samego uczestnictwa. JZO Team zapowiada, że nie jest to jednorazowa inicjatywa. „Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy razem uczestniczyć w Rowerowym Biegu Piastów jako reprezentacja JZO. Udało nam się osiągnąć najważniejszy cel – dotarliśmy do mety cali i zdrowi. Oczywiście, w trakcie wyścigu pojawiały się cięższe momenty, ale jako drużyna spisaliśmy się na medal i mogliśmy liczyć na siebie nawzajem. To nie koniec naszej przygody – już teraz planujemy kolejne wydarzenia, w których wystartujemy razem jako JZO Team” – powiedział Wojciech Falkowski, Kapitan drużyny.

Rowerowy Bieg Piastów ukończyło 805 osób, w tym 14 zawodników JZO Team, którym przez cały wyścig kibicowały rodziny, przyjaciele oraz koleżanki i koledzy z pracy.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: