full-width das
Sherlock Holmes, albo Tajemnica Panny Tulli 

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze rozpoczyna zaprasza w najbliższą sobotę , tj. 15.09.2018r. o godzinie 16.00 na spektakl „Sherlock Holmes, albo Tajemnica Panny Tulli”

MOS 6146„Sherlock Holmes, albo Tajemnica Panny Tulli”

autor: Joanna Gerigk

reżyseria: Michał Derlatka

scenografia: Michał Dracz

muzyka: Joanna Sówka-Sowińska

występują:

Radosław Biniek, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska/Zuzanna Łuczak

Sherlock Holmes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnej pop-kultury. Popularność powieści Conana Doyle’a była tak wielka, że gdy autor znużony wymyślonym przez siebie bohaterem, uśmiercił go w jednym ze swoich opowiadań, „czytelnicy brytyjscy nosili czarne przepaski na znak żałoby. Protesty czytelników spowodowały, że detektyw pojawił się znów…” „Holmesomania” trwa nieprzerwanie do dziś, wystarczy tylko wspomnieć rozliczne ekranizacje przygód genialnego detektywa, telewizyjne seriale czy teatralne adaptacje. Nic zatem dziwnego, że ten najlepszy na świecie detektyw musiał w końcu pojawić się również na scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Karkołomnego zadania przeniesienia przygód mistrza kryminalnej dedukcji na sceniczne deski podjęli się, znani już jeleniogórskiej publiczności, twórcy, których wyobraźnia i kreatywność bliska jest fascynującym horyzontom myślowym geniusza z Baker Street – Michał Derlatka, Michał Dracz, Joanna Sówka-Sowińska. Autorką scenicznej adaptacji jest Joanna Gerigk.

Bilety i rezerwacje 75 7557690 wew. 16 i 20

Kasa teatru czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: