full-width das
Święto Starego Miasta, czyli Jakuby 2018 

W ubiegły piątek (24.08) w Zgorzelcu rozpoczęło się wspólne, trzydniowe rodzinne święto – Jakuby 2018. Na scenie przy ul. Daszyńskiego zagrały m.in. lokalne zespoły ludowe, a jako gwiazda wieczoru wystąpiła grupa Tulia.


AAA 8027


Na scenie odbyła się ceremonia otwarcia Jakubów, a tuż przed nią spektakl pt. „Korowód Tańca” w reżyserii Oleksandra Svietlakova w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego – Highlights na placu przed sceną przy moście Staromiejskim.


AAA 7947


W tym samym czasie rozpoczęły się także występy uliczne, w których zobaczyć można było m.in. paradę „Dworski Orszak”, pokaz teatralny „Sbandieratori – duma naszych serc”, grupę rekonstrukcyjną Gwardia Gryfa, a także znane i lubiane w Zgorzelcu zespoły: Szelindek i Duo Żaki.


Jakuby18 25


Jakuby to również świetna okazja do skosztowania szerokiej gamy specjałów gastronomicznych. Także w piątek otworzyła swoje podwoje Osada historyczna na szlaku Via Regia przy ul. Struga (od studzienki w górę), gdzie przez całe Jakuby było można przenosić przez wieki do miasta z czasów życia Jakuba Böhme. Na dzieci na bulwarze Greckim zaś czekała historyczny plac zabaw.

Foto: MB, ZN, MN


 

{djmedia 515}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: