full-width das
Tylko koalicja obywatelska 

Dwa dni temu, w ramach bardzo potrzebnej Kampanii Społecznej, pojawiły się bilbordy zachęcające mieszkańców do odpowiedzi na pytanie, czy samorząd powinien być partyjny czy bezpartyjny.


37864409 1508630342617150 8897009364796178432 n


To co łączy jeleniogórzan, to miłość do miasta. Właśnie taki komitet reprezentować będę w walce o funkcję Prezydenta. W jego skład wejdą członkowie ruchów społecznych, jak choćby Razem Zmieniamy Jelenią Górę, środowisk związanych ze spółdzielczością, na przykład reprezentanci Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ale także studenci, osoby niepełnosprawne, nauczyciele, ludzie kultury, robotnicy.

Będą osoby bardzo młode, dojrzałe oraz emeryci. Oczywiście część z nich należy do partii politycznych – lewicowych, centrowych; będą także przedstawiciele prawicy. Dla mnie przynależność partyjna nie jest jednak najważniejsza, ale to, co każdy z kandydatów chce zrobić dla Jeleniej Góry. Na pytanie, czy miastem powinny rządzić partie polityczne odpowiadam więc „nie”. Powinni rządzić nią ludzie mądrzy i ambitni. Ich poglądy polityczne są wtórne.

Jesteśmy jedną wielką partią. Nazywa się ona Jelenia Góra.

Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: