full-width das
Ulewa zaskoczyła… 

Wielka ulewa z gradobiciem zaskoczyła jeleniogórzan i była sprawdzianem dla służb miejskich. We wtorek 10 lipca około godz. 16 doszło do 20 minutowych rzęsistych opadów , które spowodowały spore szkody przypominając jak wiele jest jeszcze do zrobienia jeżeli chodzi o stan naszych dróg i kanalizacji.

AAA 4931

Kierowcy przemieszczający się zalanymi ulicami mieli wrażenie , że jadą korytami rzeki, a na krzyżówkach powstawały małe jeziora, co spowodowało, że niejednokrotnie rezygnowano z przejazdu, żeby nie utknąć w nagromadzonej wodzie. Najgorzej sytuacja wyglądała na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z wjazdem na parking przy Tesco. Droga była praktycznie nieprzejezdna. Ten odcinek drogi już od lat sprawia wiele problemów. Wielu kierowców, także w dniu dzisiejszym, wyrażało swoje niezadowolenie czasem w bardzo dosadnych słowach.

Na ulicy Moniuszki i Noskowskiego woda zalała piwnicę i strażacy długo usuwali szkody pomagając mieszkańcom budynku ratować przechowywany tam dobytek.

Podczas ulewy doszło również do uszkodzeń kilku samochodów na ul. Różyckiego przez spadające złamane konary drzew. Obfite opady pokazały jak wiele jest jeszcze do zrobienia jeżeli chodzi o kanalizację.

Jak wyglądała sytuacja zapraszamy na nasz profil FB TU


 

{djmedia 446}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: