full-width das
Uroczyste obchody Święta 10 Brygady Kawalerii Pancernej 

plakat 2018 a2 i 3 sierpnia 2018 roku w Świętoszowie obchodzone będzie Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej. W uroczystych obchodach uczestniczyć będą żołnierze pancernej brygady, społeczność Świętoszowa oraz zaproszeni goście.

Uroczystości rozpoczną się w czwartek, 2 sierpnia, w godzinach wieczornych Mszą Święta w Kościele Garnizonowym w Świętoszowie. Następnie na Placu Żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej Poległych w Polskich Kontyngentach Wojskowych, odbędzie się Capstrzyk z uroczystą zmianą warty pod pomnikiem.

3 sierpnia, w piątek, żołnierze oraz osoby przybyłe na uroczystości będą uczestniczyć w Apelu, który zakończy pokaz musztry paradnej oraz defilada pododdziałów i sprzętu.

Z okazji święta pancernej brygady odbędzie się także festyn, na którym żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej, jak również żołnierze amerykańscy, którzy stacjonują obecnie w Świętoszowie, zaprezentują posiadany sprzęt oraz wyposażenie.

Dowódca i żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej przywiązują ogromną wagę do kultywowanych tradycji. Obchodzone rok rocznie Święto jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla wszystkich kawalerzystów ze Świętoszowa.

 

Szczegółowy program uroczystości:

02.08.2018r.

18.00 – Koncert Orkiestry Wojskowej z solistami (Klub 10BKPanc)

20.30 – uroczysta Msza Święta

21.30 – uroczysty Capstrzyk – Zmiana Warty pod Pomnikiem na Placu Żołnierzy

10 Brygady Kawalerii Pancernej Poległych w Polskich Kontyngentach

Wojskowych, odczytanie Apelu Poległych

22.00 – pokaz sztucznych ogni z oprawą muzyczną

03.08.2018r.

10.00 – uroczysty Apel

– przemówienia okolicznościowe

– wręczenie aktów mianowania oraz wyróżnień dla żołnierzy

– pokaz musztry paradnej

– defilada pododdziałów i sprzętu

13.00 – rozpoczęcie festynu

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: