full-width das
Uśmiech dzieci jest najważniejszy 

W piątek 17.08.2018 na Oddziale Pediatrycznym w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej panowało duże ożywienie. Z kolorowych papierów i bibuły, pod okiem  Anny Sinicy ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom, wykwalifikowanych animatorów z firmy Mobile Football Marek Siatrak i studentów pielęgniarstwa z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, mali pacjenci tworzyli wielokolorowe pudełka na zabawki, a starsi na kosmetyki i biżuterię. Do końca sierpnia warsztaty manualno – ruchowe odbywają się na oddziale co piątek cyklicznie. Na wrzesień ma być nowy plan.


AAA 1778


– Taka terapia zajęciowa sprawia sporo radości dzieciom. Przede wszystkim przestawiają one swoje myślenie i na chwilę zapominają o swoich chorobach i dokuczającym im bólu. Najważniejsza jest bowiem wspólna praca twórcza i chęć jak najlepszego wywiązania się z zadania. Psychiczne nastawienie dziecka jest bardzo ważne. Wpływa ono w znaczący sposób na proces zdrowienia – podkreśliła Anna Sinica.

Dzięki ludziom dobrej woli, przede wszystkim osobom prywatnym, darczyńcom o wielkich sercach, jeleniogórska pediatria tworzy bardzo pozytywny klimat, nie tylko dla najmłodszych. Zajęcia terapeutyczne, specjalne animacje, Mikołajki, Dzień Dziecka – takie wydarzenia niejednokrotnie bardzo dobrze kojarzą się małym pacjentom i zdecydowanie poprawiają ich nastrój i samopoczucie. Łatwiej wtedy znoszą oni pobyt w szpitalu i nie zapamiętują oddziału jako miejsca łączącego się tylko z wielką traumą, chociaż walka z chorobą niejednokrotnie związana jest z dużym cierpieniem i lękiem, chociażby przed powtarzającym się kłuciem.


AAA 1730


Pani Anna Sinica zawsze podkreśla, że w leczeniu małych pacjentów dużą rolę pełnią rodzice, dlatego współpraca z nimi jest bardzo ważna. Wdzięczna jest również wszystkim darczyńcom, przede wszystkim osobom prywatnym, które wykazują duże zrozumienie i chętnie wspierają wszelką inicjatywę na rzecz chorych, nie tylko finansowo. Dary serca i wyrażane zadowolenie z działalności stowarzyszenia, także przez postronne osoby, bardzo motywują jego członków do podejmowania nowych inicjatyw na rzecz chorych dzieci, gdyż są jednym z ewidentnych dowodów, że taka aktywność na rzecz małych pacjentów jest niezwykle ważna i potrzebna.


Więcej informacji w  naszej rozmowie  z Anną Sinicą 

{djmedia 501}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: