full-width das
Uwaga na oszustów wyłudzają pieniądze 

Uwaga na oszustów, którzy wprowadzają w błąd i wyłudzają pieniądze od seniorów.

wyludzenie kredytuPolicja jeleniogórska po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać obcym , nie przekazywać gotówki , ani kosztowności obcym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie przyczyn ich wizyty, w firmie, w której te osoby deklarują, że pracują. Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich. Policja poszukuje młodego mężczyzny, który 13 lipca br. pod pretekstem wpłaty kaucji za spowodowanie wypadku przez wnuczkę oszukał 91-letniego mężczyznę i wyłudził od niego kilkanaście tysięcy złotych .

13 lipca 2018 roku policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 91-letniego mężczyznę o oszustwie na jego szkodę. Do przestępstwa doszło tego dnia pomiędzy godziną 13.00 a 14.00 w Jeleniej Górze. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, podał się za adwokata i powiadomił go, że jego wnuczka spowodowała wypadek, w którym jest ciężko ranna osoba. W celu załatwienia formalności i uniknięcia zatrzymania wnuczki należy wpłacić kaucję. W związku z tym, pokrzywdzony, przekazał w umówionym miejscu oszustowi kilkanaście tysięcy złotych.

Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z Policją bezpośrednio pod numer 75/ 75-20-145 bądź na numer alarmowy Policji 997.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

podinsp. Edyta Bagrowska

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: