full-width das
V Bieg Przełajowy Przedszkolaka 

Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 mieści się w pobliżu Sołtysiej Góry, otoczonej pięknym lasem. Bardzo dobra znajomość pobliskiej okolicy zainspirowała nauczycieli do zorganizowania V już Biegów Przełajowych Przedszkolaka. Do zabawy włączyły się wszystkie przedszkola państwowe z terenu miasta, a patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Marcin Zawiła.


20180912 095520


Każda drużyna miała za zadanie przejść, zgodnie z otrzymaną mapą, określoną trasę w lesie, na której rozmieszczone były stanowiska. Dzieci musiały wykazać się podstawową wiedzą na temat bezpieczeństwa. Na stanowiskach jak co roku czekali przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, GOPR-u, Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego a także WOPR. Spotkanie rozpoczęło się meczem mini-hokeja na mobilnym boisku udostępnionym na tą okoliczność przez Miejski Ośrodek Sportu. Mecz otwarcia zagrały między sobą nauczycielki gościnnych przedszkoli z gospodyniami. Mali kibice dzielnie wspierali jednych i drugich.

Opiekę medyczną całej imprezy zapewniła firma DIVEMED Jarosław Przybylski. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała również klasa wojskowa z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Udało się zachęcić wszystkich uczestników do czynnego udziału w zabawach ruchowych. Dzieci udowodniły, że potrafią sprawnie poruszać się z wykorzystaniem mapy.

Po przejściu trasy na dzieci czekały puchary oraz medale dla każdego dziecka oraz słodki poczęstunek.

Biegi Przełajowe Przedszkolaka stały się imprezą cykliczną powtarzaną co roku.

Dyrektor oraz pracownicy Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 bardzo dziękują za okazane wsparcie wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego przedsięwzięcia.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: