full-width das
Wykorzystał skradzioną kartę płatniczą 

Wykorzystał skradzioną kartę płatniczą. Kilkanaście razy zapłacił nią za zakupy.

kartykredytowePolicjanci zatrzymali mężczyznę, który posłużył się skradzioną kartą płatniczą. Mężczyzna kilkanaście razy zapłacił nią za zakupy. Do przestępstwa doszło w kwietniu br. w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko 1000 zł. Teraz sprawcy grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w kwietniu br. w Jeleniej Górze. 30 latek okradł śpiącego na ulicy mężczyznę. Ukradł biżuterię, odtwarzacz przenośny, portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz kartą płatniczą a także telefon komórkowy. Skradzioną kartę płatniczą postanowił wykorzystać i zapłacił nią kilkanaście razy za różne zakupy. Udało mu się skutecznie wykorzystać kartę 18 razy. Łącznie poniesione straty właściciel oszacował na blisko 1000 zł.

Pokrzywdzony kiedy zorientował się, że ktoś go okradł i wykorzystał jego kartę płatniczą, zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu wytypowali i zatrzymali 30-latka, który jak okazało się, jest również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy.

Teraz sprawcy za kradzież z włamaniem, grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności, jeleniogórzanin został przekazany do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

podinsp. Małgorzata Gorzelak

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: