full-width das
Za nami pierwszy dzień rowerowy weekend z Majką Włoszczowską i 18 Parada Rowerów. 

W dniu 22.09.2018 o godzinie 11.30 z Placu Ratuszowego, biało – czerwony peleton wyruszył w 18 km trasę ulicami miasta Jeleniej Góry przez Łomnicę, drogą 367 kończąc na ulicy Noskowskiego, gdzie odbywały się zawody Trophy Maja Race w kolarstwie górskim. Mimo zimna około 2 tys. amatorów dwóch kółek wzięło udział w paradzie. Uczestnicy od samego rana zapisywali się, aby odebrać okolicznościowe koszulki. Mam już ich cała kolekcję mówi pan Jan. Była to już 18-sta edycja Parady Rowerów organizowanej przez Muzyczne Radio. Jest tradycja, że nie przewiduję żadnej rywalizacji liczy się wspólny przejazd, integracja i dobra zabawa. W paradzie wzięły udział całe rodziny.


DSC07362

– Tempo jest spokojne przystosowane dla wszystkich uczestników, aby każdy w miarę swoich możliwości mógł cieszyć się jazdą powiedział Jan Jabłoński czuwający nad bezpieczeństwem uczestników.

– Trasa była malownicza, łatwa i najważniejsze, nie padało co ułatwiło przyjemny przejazd , w tej chwili będziemy całą rodzinka kibicować zawodnikom biorącym udział w zawodach trzymamy kciuki za naszą Maję mówi pan Marek.

Na starcie pojawiła się światowa czołówka kolarstwa górskiego, m.in. Anne Tauber czy Katarzyna Solus – Miśkowicz. Organizatorzy przygotowali trudną technicznie trasę, której przewyższenia sięgają niemal 200 metrów. Jako pierwsza linie mety minęła Anne Tauber przed Mają Włoszczowską i Jitke Cabelicką.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: