full-width das
Zdobywcy Pucharu Świata o sobie i swoich sukcesach 

Młodzi, pełni pasji i szaleńczo w sobie zakochani wspierają się wzajemnie w realizowaniu wyznaczonych sobie celów – Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki z Karkonoskiego Klubu Kajakowego – najsympatyczniejsza i najbardziej popularna jeleniogórska para sportowa przynosi chlubę naszemu Miastu, także dzięki swoim nieprawdopodobnym wręcz sukcesom. Nasi mistrzowie Pucharu Świata we Freestyle’u Kajakowym w sezonie 2018 to niezwykle skromni, ale jednocześnie otwarci młodzi ludzie, którzy na całym świecie promują Jelenią Górę i sprawiają, że jest ona rozpoznawalna w najróżniejszych zakątkach globu, nie tylko w środowisku kajakarskim.

AAA 003

Zosię i Tomka poznaliśmy ponad 5 lat temu podczas międzynarodowych zawodów odbywających się na Bobrze w okolicach mostu pod małą prywatną elektrownią przy ul. Różyckiego. Już w ten czas zauroczyły nas ich niezwykłe umiejętności, niezłomna postawa, optymizm i emanująca wręcz w każdym ruchu afirmacja życia. Od tego czasu z dużym zainteresowaniem śledzimy ich karierę sportową i z dumą słuchamy na temat regularnie osiąganych sukcesów.

Na początku sierpnia 2018 młoda para gościła w Ratuszu u Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Rozmawiano między innymi o możliwościach wsparcia Karkonoskiego Klubu Kajakarskiego przez Miasto.

– Kajakarstwo to sport dostępny dla wszystkich. Marzy mi się profesjonalna sekcja juniorów, gdzie młodzi ludzie, dzięki sprzyjającym warunkom w naszej okolicy, mogliby rozwijać swoje umiejętności, także poprzez uczestnictwo w międzynarodowych zawodach poza granicami naszego kraju. Niestety, to wszystko kosztuje. Staramy się o sponsorów, ale nie zawsze jest łatwo – podkreślił podczas naszego ostatniego spotkania na jeleniogórskim rynku Tomasz Czaplicki.

Zosia i Tomek znają się już 17 lat. Można powiedzieć, że połączyła ich miłość do sportu i fascynacja kajakarstwem. Wspólne zainteresowania bardzo zbliżają ludzi, czego ewidentnym przykładem są właśnie młody jeleniogórzanin i śliczna wrocławianka. Jak to lubi podkreślać jej życiowy partner, Zosia wiążąc się z nim oddała jednocześnie swoje serce naszemu Miastu. Młodzi wizjonerzy motywując się nawzajem konsekwentnie realizują stawiane przed sobą cele. Jak widać po wielu medalach i wyróżnieniach osiągnęli już w życiu sporo i na tym nie poprzestają. Konkretne wsparcie od Miasta byłoby na pewno dobrą inwestycją, nie tylko ze względu na promocję Jeleniej Góry, bowiem Karkonoski Klub Kajakowy to pewna inicjatywa, która może przynieść konkretne korzyści, jeżeli chodzi o rozwój sportu na naszym terenie, szczególnie pod kątem naszej młodzieży. Skoro mamy w osobie Zosi i Tomka pasjonatów z inicjatywą i realnymi do wprowadzenia w życie pomysłami mogącymi przysłużyć się w niedalekiej przyszłości całej naszej społeczności, to czy nie warto pomóc w realizacji takich marzeń?

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego wywiadu z Zosią i Tomkiem, z nietuzinkowymi młodymi ludźmi, którzy osiągając najwyższe trofea sportowe pragną dzielić się z innymi swoją pasją i promować kajakarstwo właśnie w swojej „Małej Ojczyźnie”.


{youtube}zpebHzANm4U{/youtube}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

 
%d bloggers like this: